Probleme cu gamemode-ul "The Godfather", si altele
#61

Nu, dar alte gm-uri imi merg.
Reply
#62

Quote:
Originally Posted by DiGiTaL_AnGeL
Посмотреть сообщение
Nu, dar alte gm-uri imi merg.
Lol.Pune-le
Reply
#63

OK, dar tiam zis ca alte gm-uri imi merg, si app, am doar streamer la plugins.
Reply
#64

Am pus si degeaba. Uite ip sa vezi ca merge cu alt gm: 188.212.107.221:7777
Reply
#65

Am si eu o intrebare: plug-in-ul streamer e obligatoriu?
Reply
#66

Da.Este obligatoriu pentru a vedea obiectele.(desi la unele GM-uri nu este nevoie).
Cand pui un server pe FTP trebuie sa fie un sistem LINUX.Intri pe www.sa-mp.com si descarci samp 0.3e LINUX.Urci tot ce este acolo pe FTP,si din serverul pe care il ai tu pui doar gamemode,filescript,scriptfiles si plugins.Intri apoi in server.cfg si modifici: rcon password, gamemode, plugins(PUI CU .SO la sfarsit), si filescript (Daca ai fs-uri in el). si dai restart.Trebuie sa iti mearga.
Reply
#67

Acum am observat ca am doar streamer.dll in folderul plugins, nu si streamer.so. AM incercat sa-l upoadez si "Unable to upload to web-server"
Reply
#68

Imi da si mie cineva link la streamer pt linux?
Reply
#69

Quote:
Originally Posted by rBcollo
Посмотреть сообщение
Da.Este obligatoriu pentru a vedea obiectele.(desi la unele GM-uri nu este nevoie).
Cand pui un server pe FTP trebuie sa fie un sistem LINUX.Intri pe www.sa-mp.com si descarci samp 0.3e LINUX.Urci tot ce este acolo pe FTP,si din serverul pe care il ai tu pui doar gamemode,filescript,scriptfiles si plugins.Intri apoi in server.cfg si modifici: rcon password, gamemode, plugins(PUI CU .SO la sfarsit), si filescript (Daca ai fs-uri in el). si dai restart.Trebuie sa iti mearga.
De exemplu gm-ul GF v1.0 merge fara streamer?
Reply
#70

Salut!
Acum ceva timp m-am apucat sa scriptez.
Am inceput sa inteleg pawno si m-am gandit ca este timpul sa incerc sa mut o factiune.
Masinile le-am mutat cum am vrut eu ...(pozitie,culoare,model,etc)
In schimb am o problema la intrarea in hq.
Problema consta in faptul ca ,in momentul in care intru in spatiul coordonatelor pentru a intra in hq ma da putin mai in spate si in dreapta imi scrie Los Santos.Acest lucru ar fi trebuit sa imi scrie cand ies din hq.
Mentionez ca folosesc un gm RP.
Am sa pun aici ceea ce am in pawno sperand ca cineva ma poate ajuta.
Este sigur ceva ce nu imi pot da seama pentru ca celalalte hq de la factiuni functioneaza ..numai cele la care schimb eu coordonatele nu functioneaza!
Mentionez ca sistemul de intrare in hq nu necisita apasarea tastei enter sau sa scriu /enter ,ci pur si simplu intru in spatiul cordonatelor si ma baga in hq!
Intrebarea e ce as putea sa fac.Daca trebuie sa modifc ceva in ce am scris mai jos sau sa caut ceva in gm si sa modifc.
Код:
		//Ballas Enter
		if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 15 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 15)
		{
			SetPlayerPos(playerid, -204.439987,-26.453998,1002.273437);
			GameTextForPlayer(playerid, "~w~Ballas HQ",5000,1);
			SetPlayerInterior(playerid,16);
			SetPlayerFacingAngle(playerid, 181);
			PlayerInfo[playerid][pInt] = 16;
		}
		else if(hqlock[iolock] == 0)
		{
		    SetPlayerPos(playerid, -204.439987,-26.453998,1002.273437);
			GameTextForPlayer(playerid, "~w~Ballas HQ",5000,1);
			SetPlayerInterior(playerid,16);
			SetPlayerFacingAngle(playerid, 181);
			PlayerInfo[playerid][pInt] = 16;
		}
		else
		{
		    GameTextForPlayer(playerid, "~r~Locked",5000,1);
		}
	}
	else if (PlayerToPointStripped(1, playerid,2148.5640,-1484.9077,26.6240, cx,cy,cz))
	{
		//Ballas Exit
		SetPlayerPos(playerid, 2148.5640,-1484.9077,26.6240);
		GameTextForPlayer(playerid, "~w~Los Santos",5000,1);
		SetPlayerInterior(playerid,0);
		SetPlayerFacingAngle(playerid, 1);
		PlayerInfo[playerid][pInt] = 0;
	}
	else if (PlayerToPointStripped(1, playerid,-204.439987,-26.453998,1002.273437, cx,cy,cz))
	{
Multumesc anticipat!


EDIT:Nu inteleg de ce ati mutat topicul!?Este un gm Roleplay nu gf
Reply
#71

Quote:
Originally Posted by AwP_sTyLE
Посмотреть сообщение
Salut!
Acum ceva timp m-am apucat sa scriptez.
Am inceput sa inteleg pawno si m-am gandit ca este timpul sa incerc sa mut o factiune.
Masinile le-am mutat cum am vrut eu ...(pozitie,culoare,model,etc)
In schimb am o problema la intrarea in hq.
Problema consta in faptul ca ,in momentul in care intru in spatiul coordonatelor pentru a intra in hq ma da putin mai in spate si in dreapta imi scrie Los Santos.Acest lucru ar fi trebuit sa imi scrie cand ies din hq.
Mentionez ca folosesc un gm RP.
Am sa pun aici ceea ce am in pawno sperand ca cineva ma poate ajuta.
Este sigur ceva ce nu imi pot da seama pentru ca celalalte hq de la factiuni functioneaza ..numai cele la care schimb eu coordonatele nu functioneaza!
Mentionez ca sistemul de intrare in hq nu necisita apasarea tastei enter sau sa scriu /enter ,ci pur si simplu intru in spatiul cordonatelor si ma baga in hq!
Intrebarea e ce as putea sa fac.Daca trebuie sa modifc ceva in ce am scris mai jos sau sa caut ceva in gm si sa modifc.
Код:
		//Ballas Enter
		if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 15 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 15)
		{
			SetPlayerPos(playerid, -204.439987,-26.453998,1002.273437);
			GameTextForPlayer(playerid, "~w~Ballas HQ",5000,1);
			SetPlayerInterior(playerid,16);
			SetPlayerFacingAngle(playerid, 181);
			PlayerInfo[playerid][pInt] = 16;
		}
		else if(hqlock[iolock] == 0)
		{
		    SetPlayerPos(playerid, -204.439987,-26.453998,1002.273437);
			GameTextForPlayer(playerid, "~w~Ballas HQ",5000,1);
			SetPlayerInterior(playerid,16);
			SetPlayerFacingAngle(playerid, 181);
			PlayerInfo[playerid][pInt] = 16;
		}
		else
		{
		    GameTextForPlayer(playerid, "~r~Locked",5000,1);
		}
	}
	else if (PlayerToPointStripped(1, playerid,2148.5640,-1484.9077,26.6240, cx,cy,cz))
	{
		//Ballas Exit
		SetPlayerPos(playerid, 2148.5640,-1484.9077,26.6240);
		GameTextForPlayer(playerid, "~w~Los Santos",5000,1);
		SetPlayerInterior(playerid,0);
		SetPlayerFacingAngle(playerid, 1);
		PlayerInfo[playerid][pInt] = 0;
	}
	else if (PlayerToPointStripped(1, playerid,-204.439987,-26.453998,1002.273437, cx,cy,cz))
	{
Multumesc anticipat!


EDIT:Nu inteleg de ce ati mutat topicul!?Este un gm Roleplay nu gf
Numai cand scrie acolo Ballas HQ , este GF edit..
Reply
#72

Ok..cum zici tu.
Dar exista vreo varianta sa il fac si eu mai vizibil?Nu prea cred ca voi primi un raspuns prea curand in acest mod.
Mai vizibil este un topic intru subforum decat un replay intr-un forum dar ma rog ..
Reply
#73

Da-ne si linia de deasupra lui //Balas Enter sa iti explic cum se modifica.
Reply
#74

Am rezolvat ...da ,era o linie de deasupra de care eu nu mi-am dat seama.Mai am insa o problema.Poti sa imi zici si mie cum schimb ora pe server?Am un ceas in dreapta sus si nu e buna ora ..de ex in realitate e ora 21 si acolo apare 24.Nu ma refer la /tod!
Reply
#75

Sterge ceasul si ia un FS cu un alt ceas(Ceas_bY_JoeMan iti recomand) Vezi daca merge si daca da, gandeste-te si la reputatia mea.
Reply
#76

Salut, cum pot sa setez ca numele de deasupra jucatorului sa poata fi vazut de la o distanta mai mare ?
Reply
#77

Salut,va rog imi puteti spune cum pun masini la factiuni? de ex sa pun la pd si doar pd-ul sa mearga cu ele sau o factiune va rog ajutati-ma!!
Reply
#78

Le pui asa

Mai intai le declari asa:
Код:
new PD1;
new PD2;
new PD3;
new PD4;
new PD5;
new PD6;
new PD7;
new PD8;
new PD9;
new PD10;
Apoi functia de protectie:

Код:
		if(newcar == PD1 || newcar == PD2 || newcar == PD3 || newcar == PD4 || newcar == PD5 || newcar == PD6 || newcar == PD7 || newcar == PD8 || newcar == PD9 || newcar == PD10 )
		{
  			if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 1||PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1) { }
		    else
		    {
				new Float:cx, Float:cy, Float:cz;
				GetPlayerPos(playerid, cx, cy, cz);
				SetPlayerPos(playerid, cx,  cy, cz);
				SendClientMessage(playerid,COLOR_GREY,"You are not a member Police Departament !");
		        RemovePlayerFromVehicle(playerid);
		    }
		}
da-mi un + la reputatie daca te-am ajutat
Reply
#79

Salut

Am si eu o problema cu crashul .... am adaugat pe server o factiuni si cand vreau sa plec cu masina ei imi da crash.... am incercat sa ii schimb si locul si tot primesc crash . Tin sa va anunt ca nu am niciun mod instalat in samp.

Vreo ide cum as putea sa rezolv?
Reply
#80

Salut!

Cand vreau sa dau /accept job la un job nu se intampla nimic

pawn Код:
if(strcmp(x_job,"job",true) == 0)
            {
                if(GettingJob[playerid] > 0)
                {
                    if(PlayerInfo[playerid][pMember] >= 1 && PlayerInfo[playerid][pMember] <= 2 || PlayerInfo[playerid][pMember] > 3 && PlayerInfo[playerid][pMember] < 4 || PlayerInfo[playerid][pFMember] < 255)
                    {
                        SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Cant get a Job, you are in a Organization !");
                        return 1;
                    }
                    SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "* Now that you have confirmed you want the Job, you got a 5 hour Contract.");
                    SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "* Congratulations with your new Job, type /help to see your new command.");
                    PlayerInfo[playerid][pJob] = GettingJob[playerid];
                    GettingJob[playerid] = 0;
                    return 1;
                }
                else
                {
                    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   You haven't even been at a Job place yet!");
                    return 1;
                }
            }
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)