Probleme cu gamemode-ul "The Godfather", si altele
#41

incerca sa vezi
Reply
#42

Incearca asa:
Quote:

public OnPlayerDisconnect(playerid,reason)

apoi adaugi..
Quote:

if(PlayerInfo[playerid][pJailed] == 1)
{
SetPlayerSkin(playerid, 62);
SetPlayerWantedLevel(playerid, 0);
SetPlayerInterior(playerid, 6);
SetPlayerPos(playerid,264.6288,77.5742,1001.0391);
SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTRED, "Incomplete Jail Sentence, back to jail.");
return 1;
}
if(PlayerInfo[playerid][pJailed] == 2)
{
SetPlayerInterior(playerid, 0);
SetPlayerSkin(playerid, 62);
SetPlayerPos(playerid,268.5777,1857.9351,9.8133);
SetPlayerWorldBounds(playerid, 337.5694,101.5826,1940.9759,1798.7453); //285.3481,96.9720,1940.9755,1799.0811
return 1;
}

Reply
#43

Quote:
Originally Posted by Visio
Посмотреть сообщение
Incearca asa:


apoi adaugi..
Esti pe langa subiect.

Inlocuiesti variabila WantedLevel[playerid], cu pWantedLevel, sau alt nume ; aceasta variabila o bagi la enumeratia pInfo ; apoi urmezi un exemplu pt OnPlayerRegister & OnPlayerLogin & OnPlayerUpdateEx ; si apoi inlocuiesti tot WantedLevel[playerid], cu pWantedLevel ; iar unde o sa gasesti WantedLevel[playerid] = 0, pe la OnPlayerSpawn, o sa stergi asta.
Reply
#44

pawn Код:
//OnPlayerRegister
format(var, 32, "WantedLevel=%d\n",WantedLevel[playerid]);fwrite(hFile, var);

//OnPlayerUpdate
format(var, 32, "WantedLevel=%d\n",WantedLevel[playerid]);fwrite(hFile, var);

//OnPlayerLogin
if(!strcmp( key , "WantedLevel" , true )) { val = ini_GetValue( Data ); WantedLevel[playerid] = strval( val ); }
Reply
#45

Quote:
Originally Posted by SpeedyRO
Посмотреть сообщение
pentru masinile pers am un cars.cfg in scriptfiles...si alea mereu se pun in fata...


daca pun
Код:
	for(new h = 1; h < sizeof(CarInfo); h++)
	{
		AddStaticVehicle(CarInfo[h][cModel],CarInfo[h][cLocationx],CarInfo[h][cLocationy],CarInfo[h][cLocationz]+1.0,CarInfo[h][cAngle],CarInfo[h][cColorOne],CarInfo[h][cColorTwo]);
	}
	//VEHICLES FACTIONS//
	cop2 = AddStaticVehicleEx(599,1526.4309,-1646.1412,6.0788,178.1691,0,1,never);// LSPD
daca pun in loc de acel 1...500 nu rezolv problema?
Nu lol. Pentru ca, contorul se afla in AddStaticVehicleEx, nu are nicio treaba cu iteratiile for-ului.
Reply
#46

Quote:
Originally Posted by fordawinzz
Посмотреть сообщение
pawn Код:
//OnPlayerRegister
format(var, 32, "WantedLevel=%d\n",WantedLevel[playerid]);fwrite(hFile, var);

//OnPlayerUpdate
format(var, 32, "WantedLevel=%d\n",WantedLevel[playerid]);fwrite(hFile, var);

//OnPlayerLogin
if(!strcmp( key , "WantedLevel" , true )) { val = ini_GetValue( Data ); WantedLevel[playerid] = strval( val ); }
Da, e corect si asa. Dar i-am spus faza cu enumeratia, pentru ca, cam asa o fost facut sistemul pe GF. Dar trebuie sa mai scoata WantedLevel[playerid] = 0; din vreo 2 locuri parca.
Reply
#47

Pana acum ca sa fac masini personale spawnam masina /veh /save ..etc..
Dar de azi am vrut sa fac o masina personala si am da /veh /save toate bune si frumoase nici o eroare/warning dau restart la server si problema e ca nimeni nu se paote urca in acea masina decat daca este mebru pd/ng/fbi si daca un membru din cele 3 se urca in ea il da afara cu text-ul bun "nume: nu e a ta" , ca si cum ar functiona!
De ce?Eu vreau sa o fac ca toata lumea sa se poata uraca in ea dar sa il dea afara din masina(doaw ownerul sa o conduca)..please help
Reply
#48

Noile masini pe care le adaugi, la OnGameModeInit, adauga-le dupa ultima linie pe care o vezi sub forma de CreateVehicle / AddStaticVehicle / AddStaticVehicleEx. Sau mai simplu, stochezi fiecare ID al masinii intr-o variabla ( array ), si nu o sa mai ai treaba cu ID-urile, o sa ai treaba doar cu variabilele.
Reply
#49

salut eu nu inteleg ceva vreau sami fac un svr de la 0 si cand vrea sa fac factiuni nu inteleg unde si ce sa fac pentru prima factiune ma puteti ajuta va rog mult?
Reply
#50

toate lamurire aici
https://sampwiki.blast.hk/
Reply
#51

salut as dori si eu sa stiu cum fac 3dtext la fiecare casa si bizz si icon la fiecare casa iar daca ea este cumparata sa apara rosie icon map si daca es te de vanzare sa fie verde icon map cu casa
Reply
#52

asa ceva nu e nici usor dar nici greu , sincer spre rusinea mea nu am reusit nici eu sa fac , dar inca lucrez la asta , daca e cineva amabil sa ne arate am fi cred amandoi recunoscatori
Reply
#53

Stiu ca nu se cer sripturi dar as vrea daca se poate sa imi dati si mie un gm doar cu sistemul de factiuni+lider
Am incercat sa fac singur dar mam blocat la spawn imi dadeam lider la factiune nr 1 ma spawna la factiune nr 2 imi dadeam la 2 ma spawna la factinea nr 3 si am renuntat dupa mai multe incercari
Pentru mine era destul de greu dar pentru altul care cunoaste nu cred ca e asa de greu

Daca se poate sa fie cam asa:
Comenzi: /invite /uninvite /makeleader /giverank
Info:Sa contina spawn , culorile ....

Care stie sa faca va rog pm cu id-ul daca nu vreti sa ma ajutati fara nimic si discut
Pot oferi: diferite programe

Cei ce nu stiu va rog sa nu imi dati add pentru a cere programele
Reply
#54

ia si tu un gamemode simplu de ex GodFther ala simplu al lui FeaR are dialog de login e frumos numai sa sti sa faci tu singur diverse lucruri pe el .. sau ar mai fi un gm eGammer dar nu ti-l recomand , am descoperit cu reachless (de pe redzmax) ca are o problema are limite in el la un numar de playeri isi da rr sv si multe altele , daca esti in stare sa faci pe GF iti urez bafta daca nu , i-ao usor fa un pwn nou si intra pe wiki samp si ia fiecare functie si vezi ce face , incearca sa faci un gm mic de stunt si vei vedea dupa cam cat de bine te pricepi
Reply
#55

Stiu un pik sa scriptez mie nu imi place stunt Eu am server RolePlay am avut si 37 pe el...
Si mam saturat de gf sau gf EDIT
Toate au o gramda de buguri comenzi ascunse etc..........
Asa ca am luat unul cu 5000 de linii are cateva sisteme .... stats masini personale ...
Dar am incercat sa pun pe el sistem de factiuni si nu am reusit dupa cum am scris mai sus nu mergea sa fac spawnurile ...
Reply
#56

pai ai urmat si tu un tutorial bun macar ?
Reply
#57

Quote:
Originally Posted by TinKode
Посмотреть сообщение
Dar am incercat sa pun pe el sistem de factiuni si nu am reusit
Nici n-o sa reusesti daca o sa tot stai sa ceri sisteme aici pe forum
Reply
#58

Pai de unde tutorial ca nici nu este
Reply
#59

sunt zeci de siteuri nu te limita doar la sa-mp.com dar sunt 100% convins ca pe sa-mp.com este un tutorial bun pe care am invatat si eu sa fac factiuni , cauta mai bine foloseste functia : Advanced search a forumului si sigur vei gasi
Reply
#60

Can you don't post spam,sir big clucker?
"TinKode"-deasemena aici sunt foarte multe tutoriale in caz daca nu intelegi foloseste ****** translate sau uite pe sa-mp.ro acolo la sectiunea Tutoriale Scripting
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)