Caut Scripter
#1

Salut,Emi ma numesc,16 ani am,si vreau sa fac o colaborare cu un scripter care vreau sa imi prezinte niste lucrari+sa poata face ceva dat de mine.Deoarece este un proiect in care mai am un scripter,daca credeti ca lucrati mai bine singur,se va retrage si ma va ajuta in administrare.Proiectul este ceva mai special,lasand la o parte modul jocului care va fi RPG(deoarece asta prinde in Romania),vreau sa facem putin diferit fata de serverele uzate.Daca totul merge bine si vin si donatiile,vor fi folosite pentru server si pentru a plati munca depusa de fiecare,mai ales de scripter.Daca sunteti interesat,dati un reply si o sa dau skype-ul sa vorbim mai multe detalii.Precizez ca sunt mate-info si eu si scripterul,deci avem habar de coduri,deci nu o sa fiti singuri in niciun moment al proiectului.Va salut.
Reply
#2

Ma enerveaza mentalitatea asta de a face ceva doar pentru ca prinde. E supraincarcata comunitatea SA-MP de servere RPG.
Nimic nu merge inainte, nu vine nimeni cu idei luate complet de la zero, nu se avanseaza deloc.
Normal ca lumea se plange pe forumurile astea ca "SA-MP ar fi pe moarte" si ca developmentul a incetinit.

Nu zic sa nu iti faci server. Daca ai timpul si resursele necesare, poti ajunge departe cu el. Dar nu face un RPG doar pentru ca prinde.
As fi impacat sa stiu ca asta vrei tu, ca esti fan RPG si vrei sa faci un server dupa imaginatia ta. Nu face un server, RPG, doar ca sa mai fie unul pe lista aia lunga.

O sa fiu sincer acum. Nu am facut programare la scoala, tot ce stiu in scripting am invatat de aici.
Probabil nu stiu programare la fel cum stii tu. Ai antrenamentul facut din scoala si daca intelegi cum sa il pui in aplicare, inveti mult mai usor ca mine.

Si eu vreau sa imi fac serverul meu. Stiu ca nu e usor, dar am toate ideile pentru ceva unic si am de gand sa transform in cod tot ce am in cap.
Va incepe de la zero (nu editez nici un gamemode) si nu voi folosi hosted tab. O gramada vor veni sa imi spuna ca e imposibil, dar asta stiu foarte bine ca nu e adevarat.
Orice e posibil, daca ai destula vointa.

Stiu ca ai venit aici sa ceri ajutor si din pacate eu nu ma pot baga. Dar sper macar ca te-am facut sa te gandesti putin la ce vrei sa faci.
La final conteaza ca tu sa fi multumit de ce a iesit. Eu am condus un server de succes, dar pentru mine nu a fost ok, pentru ca serverul nu a fost pe placul meu.
Reply
#3

Inteleg ce spui tu,dar RPG prinde in Romania,si daca il faci intr-un alt mod,o sa prinda foarte bine.Nimeni nu mai investeste timp in samp,deci RPG e cea mai buna solutie.
Reply
#4

ma ca sa faca un scripter pentru tine ceva, e nevoie de bani!
"Fara bani scripterul nici nu te vede..."
Reply
#5

Cand e vorba de un proiect serios,un scripter cu cap se baga fara bani.
Reply
#6

Quote:
Originally Posted by RedBullRed
Посмотреть сообщение
Cand e vorba de un proiect serios,un scripter cu cap se baga fara bani.
ma faci sa ma rid! fara suparare....
majoritatea scriperilor cu cap, deja au serverul sau!
o sa vezi pe parcurs...
Reply
#7

Oricat de serios ar fi proiectul, trebuie sa ai resurse pentru a il tine pe picioare.
Si daca ai resursele, nu ai garantia ca proiectul va avea succes.

Trebuie sa gasesti pe cineva care are timpul si vointa necesara. Cineva care vrea sa se implice si nu are nevoie de nici o garantie.
Mai presus de orice, trebuie sa fie cineva in care poti avea incredere totala. Ca sa ajungi acolo, nu e de ajuns sa ajungi la o intelegere cu el. Trebuie sa il/o cunosti la nivel personal.
Reply
#8

Au serverul lor,ca Xenon si Awake?Care sunte 0 in scripting?Sunt multi scripteri de 100 de ori mai bun ca Xenon,care cauta un proiect serios,sa nu isi mai vanda marfa la bucata.
Reply
#9

Quote:
Originally Posted by RedBullRed
Посмотреть сообщение
Au serverul lor,ca Xenon si Awake?Care sunte 0 in scripting?Sunt multi scripteri de 100 de ori mai bun ca Xenon,care cauta un proiect serios,sa nu isi mai vanda marfa la bucata.
eu nu stiu cine e Awake
o sa faci concluzie mai tirziu...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)