TextDraw Help
#1

I want to make a textdraw like this: http://s27.postimg.org/v5mo124pv/vreau_textdraw.png ....
What i can do?
Reply
#2

Use ******: https://sampforum.blast.hk/showthread.php?tid=376758
Reply
#3

We are both romanians so I will explain him in out matern language:
Downloadezi Zamaroth textdraw creator, e un FS, intrii, iti faci un singur textdraw cu textul exact ca ala, pui o culoare random, pui text box culoare neagra, dupa dai save in scriptfiles, il bagi in gm la ongamemodeinit, in fata textului Account, / Newest Account, / Most players online si in fata datei aleia pui un ~w~ si in fata celorlalte un ~g~.
Apoi creezi un string intr-un public now care sa updateze tot textul de mai sus, numai ca in loc de 60,830, Inna si 1000 o sa ai %d, %s, %d si variabilele respective, apoi updatezi TextDraw-ul cu TextDrawSetString.
Sper ca ai inteles
Reply
#4

Quote:
Originally Posted by SumX
Посмотреть сообщение
We are both romanians so I will explain him in out matern language:
Downloadezi Zamaroth textdraw creator, e un FS, intrii, iti faci un singur textdraw cu textul exact ca ala, pui o culoare random, pui text box culoare neagra, dupa dai save in scriptfiles, il bagi in gm la ongamemodeinit, in fata textului Account, / Newest Account, / Most players online si in fata datei aleia pui un ~w~ si in fata celorlalte un ~g~.
Apoi creezi un string intr-un public now care sa updateze tot textul de mai sus, numai ca in loc de 60,830, Inna si 1000 o sa ai %d, %s, %d si variabilele respective, apoi updatezi TextDraw-ul cu TextDrawSetString.
Sper ca ai inteles
Partea cu "Apoi creezi un string intr-un public now care sa updateze tot textul de mai sus, numai ca in loc de 60,830" Nu o inteleg.. Asta-mi trebuie...Eu textdrawul in sine il am, dar nu stiu sa setez %d si %s alea...
Reply
#5

Sa zicem ca tu ai intr-o variabila Acc numarul conturilor facute pe server.
Intr-o variabila PlayerName[MAX_PLAYER_NAME] sa zicem ca ai numele jucatorului cel mai nou intrat pe server iar intr-o variabila MostOnline ai numarul maxim de playeri care au fost online, aici iti dau un exemplu, daca nu ai astea in gamemode, nu pot sa iti explic eu cum le faci pe fiecare in parte.
Dar sa zicem ca le ai, asa ca sa continuam:

PHP код:
// la inceputul scriptului:
new TextTimer[playerid];
public 
OnPlayerConnect(playerid)
{
    
TextTimer[playerid] = SetTimerEx("Text"1000true"i"playerid);
    return 
1;
}
public 
OnPlayerDisconnect(playeridreason)
{
    
KillTimer(TextTimer[playerid]);
    return 
1;
}
forward Text(playerid);
public 
Text(playerid)
{
    new 
an,zi,luna,ora,minut,textstring[128];
    
getdate(an,luna,zi);
    
gettime(ora,minut);
    
format(textstringsizeof(textstring), "~w~Accounts: ~y~%d ~w~/ Newest account: ~y~%s ~w~/ Most players online: ~y~%d / ~w~(%d.%d.%d %d:%d)"AccPlayerNameMostOnlinezilunaanoraminut);
    
TextDrawSetString(TextTextdrawulTautextstring);
    
TextDrawShowForPlayer(playeridTextTextdrawulTau);
    return 
1;

Reply
#6

Si cum definesc numarul de conturi create? si restu?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)