Sensation Roleplay Releases - Github
#1



That's the end

Mica 'istorie' a Sensation Roleplay
In ultimii 2 ani, Sensation Roleplay a fost cunoscut pentru nivelul de Roleplay de pe server, Gamemode-ul unic si tot ce tinea de acest server. In ultima luna, de la aparitia altui server, cu acelasi Gamemode (furat de la mine) serverul a inceput sa o ia in jos .. treptat de la 50 de playeri - a scazut totul drastic 35/50, 25/50, si totul a continuat pana la 0/50.

De ce acum vrei sa pui totul pe internet?
Doresc sa postez totul acum pe internet, deoarece .. mi-a ajuns, sa vad cum un server cu un Gamemode furat o ia in sus ... si o tot ia in sus, si nu vor sa recunoasca ceea ce este adevarat. UCP-ul a fost furat tot de la mine, Gamemode-ul a fost 'furat' si updatat cu inca cateva chestii in plus (doar sistemul de rent-cars a fost schimbat pe acel server, si au fost rezolvate 2-3 bug-uri)

Deci .. unde este link-ul de Download?
Voi posta totul pe GITHUB treptat. Deocamdata am uploadat doar UCP-ul care este in limba Romana, in scurt timp voi uploada si Gamemode-ul tradus in limba Engleza si UCP-ul tot in limba engleza.

Aici puteti vedea toate release-urile: Sensation Roleplay Releases

Si nu va ingrijorati .. serverul este inchis, totul a fost pus la 'culcare' azi-noapte.
Reply
#2

Nu e nici un gamemode in release-uri/downlads
Reply
#3

Quote:
Originally Posted by myria
View Post
Nu e nici un gamemode in release-uri/downlads
Este doar UCP-ul momentan, am si specificat.

Quote:
Originally Posted by Sn00Py
View Post
Voi posta totul pe GITHUB treptat. Deocamdata am uploadat doar UCP-ul care este in limba Romana, in scurt timp voi uploada si Gamemode-ul tradus in limba Engleza si UCP-ul tot in limba engleza.
Reply
#4

Font-ul folosit la poză?
Mulţumesc!
Reply
#5

Din cate stiu poti face reclamatie la serverele care ruleaza gm-uri furate, si pot fi blocate de echipa de development.
Reply
#6

Quote:
Originally Posted by HeLiOn_PrImE
View Post
Din cate stiu poti face reclamatie la serverele care ruleaza gm-uri furate, si pot fi blocate de echipa de development.
Nu cred. In primul rand trebuie sa dovedesti ca e al tau, inregistrand scriptul. Asta te costa vreo 100 de lei. Si-ti vine intr-un an, ca doar e Romania. Drepturile de autor teoretice le primesti automat facand scriptul, ca doar tu l-ai facut. Dar nu ai cum s-o dovedesti.
Reply
#7

La partea cu doveditul ai dreptate, e cam greu in conditiile astea, dar iti pot confirma ca echipa samp se ocupa de servere cu scripturi furate. Daca inca ai GM-ul le poti cere ajutorul si e o mica posibilitate sa ia masuri. Daca decid ca intr-adevar gm-ul e furat, serverul ala ramane instant fara playeri. Oricum ramane la decizia ta.

Sincer imi pare rau sa aud ca un server e tras in jos din cauza asta. Am fost admin pe un server care rula o copie dupa Romania Super Stunt. A fost frumos intitial, dar intr-un final, m-am saturat sa vad cum toata lumea tragea sa copieze inca de la sursa. Am ajuns owner pe tot serverul si primul lucru care l-am facut a fost sa il inchid cu mana mea. Treaba nu e deloc corecta si ar trebui facuta dreptate.

Daca te apuci sa faci alt server iti urez succes si....sa nu ai incredere in oameni decat daca ii cunosti personal. Si eu m-am apucat de gm-ul meu, dar am multe de invatat in scripting.

BTW, thanks for sharing.
Reply
#8

Multi tepari, in sepcial e unu Jay/Torrens , este un tepar infect, in special pe serverele de rp.
Reply
#9

Aidane, mai postezi si tu GM-ul ala? )
Reply
#10

Din fericire, se pare ca a primit BAN. Inca imi aduc aminte de RSS V2 )
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)