[Tutorial] Folder Conturii Jucatorii
#1

Salut sunt AkyraDev si va prezint un mic tutorial ,
Este vorba de cum cream un Folder/Director pentru salvare conturiilor jucatorilor.


Pasul Nr : 1
Quote:

Deschidem : Deschidem :
Pasul Nr : 2
Quote:

In director-ul cream un director cu numele " Conturii "
Pasul Nr : 3
Quote:

Intram in Pawno si dam click pe cautare (Binoclu) Unde o sa apara fereastra de cautare Dupa care scriem in rubrica %s.ini si dam [OK]

Pasul Nr : 4( Partea mai sensibila )
Quote:

Cand o sa dam [Ok] din pasul precedent o sa ne apara in script mai multe "%s.ini" pe care le vom inlocui cu "Conturii/%s.ini".
(La aceasta parte trebuie sa fim atenti sa le inlocuim pe toate si sa nu stergem/adaugam altceva)

Pasul Nr : 5
Quote:

Este ultimul pas dar si cel mai inportant din acest tutorial compilare scriptului .
Pentru ca noua modificare sa functioneze apasam tasta [F5]
Mergem pe server ne inregistram si ar trebui sa apara in Directorul Conturii fisierul Jucatorului (Ex : Nume_Prenume.ini)

Quote:

Precizari : Nu fiecare Gm are aceasta extensie [.ini]
cautati in scriptfiles un nume de jucator si vedeti ce extensie are .

Nu e ceva foarte greu dar sunt multi cei care nu stiu si nu le pot raspunde la fiecare pe mess ,
mai bine le dau un link si vad ei cum se face .
Cu respect AkyraDev
Reply
#2

In loc sa dai pe "binoclu" apesi CTRL+F.
Si se scrie conturi nu "conturii".
Reply
#3

Ok frate cum vrei tu nu multi stiu combinati de taste si oameni pot sa puna si "Conturiiiiiiiiiiii" E srv lor eu am pus ca exemplu dar na iao cum vrei
Reply
#4

Asta nu se numeste tutorial tare greu e sa faci un folder si restu face si bunica.
Reply
#5

Quote:
Originally Posted by DyduShxD
View Post
Asta nu se numeste tutorial tare greu e sa faci un folder si restu face si bunica.
Si daca serverul foloseste MySQL sau SQL?
Atunci se duce pe rapa folderul.
Pentru cei care nu stiu,asta e un tutorial pentru dini.
Reply
#6

"mancatias" talentu ,daca faci un tutorial pai MAI UITETE DIN CAND IN CAND SI LA IMAIGNI sau cel putin baga frate fara imagini....mie nu imi apar deloc imaginile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)