OnPlayerUpddate - BUG
#1

N-am nici o idee cum s-a creeat bug aici, dintr-o data m-am trezit cu acest bug. Deci dupa ce te loghezi pe server OnPlayerSpawn nu actioneaza instant. Precizez ca la Onplayerlogin am SpawnPlayer(playerid) si din ce teste am facut eu, problema de la OnPlayerSpawn ar provenit (nu actioneaza rapid - dupa cateva zeci de secunde actioneaza). Daca a mai avut cnv aceasta problema lasati-mi raspuns !
Reply
#2

Lagul e cauza. Probabil prea multe obiecte de incarcat/multe loop-uri, timere multe...Ai adaugat ceva inainte de asta?
Reply
#3

Poi da .... nu avea cum sa se creeze bug fara sa fac ceva, dar am verificat ce facusem in momentele alea si nu e gresit nimic, morti lui ca timere, loop-uri sau obiecte nu am adaugat. AM adaugat 1 enum niste definiri si niste functii. Oricum ce facusem pe moment am pus intre /* si nu incurca cu nimic. De unde morti ei a venit asa nush probabil am mai modificat altceva ca mai fac deastea lucrez la ceva si daca daub de alt bug, greseala si pot sa-l fac pe moment rapid il fac ...... sa-mi bag pula-n ele :@
Reply
#4

Ce as putea sa fac altceva inafara de faptul ca trb sa reduc din loop-uri, timere, etc asta ar insemna sa iau gamemodeul de la 0 ca e configurat aiurea ...... si nu-mi convine.
Am scos SetTimerEx tot ce aveam, cateva SetTimer si tot nimic la fel face - nu cred ca de acolo provine acel delay.
Deci asta mi se intampla numai cand ma loghez pe server, dupa ce ma loghez ma spaneaza la blueberry si dupa 20-30 secunde ma spawneaza normal. Problema cred ca ar fi la SpawnPlayer ...... Am incercat si setplayerspawn ca sa spawneze direct dar ramane in classselection, trebuie neaparat ca sa folosesc SpawnPlayer altfel nu merge. Ma gandesc ca e legatura ceva pe acolo de care nu am prea multe ideii ... In joc spawnplayer functioneaza corect, la /respawn la tot ce mai folosesc spawnplayer functioneaza doar acolo la logare :@
Inca ceva nu pot folosi nici o comanda, nu-mi arat nici un vehicul etc pana nu ma spawneaza normal.
Reply
#5

Deci pe tine te da la spawn dar nuti arata nicio masina si nu merge nicio comanda ?... daca e asa am intalnit si eu problema, verifica cu atentie Login-ul, si OnPlayerUpdate si OnPlayerSpawn...
Reply
#6

Da coaie exact de la login era problema, era o functie ce verifica cand ai cumparat casa, cand te-ai logat ultima data, am scoso ca oricum nu o foloseam .
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)