[FilterScript] Arunca armele pe jos
#1

Weapon dropping
0.1a

Despre
Am facut acum ceva timp in urma un server de DM (ce vremuri... ) in care am inclus un sistem de "weapon dropping" si azi am decis sa ii dau export din GM sa il imbunatatesc si sa il postez pe forum deci iata-l.

Informati
De fiecare data cand un jucator moare (exculs cand se ineaca sau e omorat de elicele de la un elicopter) sau scrie comanda /aruncaarmele, toate armele ii vor fi aruncate pe jos.

Numar de lini: 224.
Timp de lucru: 1 ora.

Setari
Dupa cum vedeti in screenshoturi scriptul detine abilitatea de a arata informatiile armei aruncate in 2 feluri, sub forma de Gametext sau 3DText label, aceasta setare se poate schimba modificand linia #5
pawn Код:
#define WEAPONS_INFO_TYPE                           0
Buguri, reclamatii si sugestii.
As dori ca bugurile si/sau reclamatiile si/sau sugestiile sa fie trimise printr-un mesaj privat (PM).

Download
Pastebin
.pwn + .amx

Nota de subsol
In primul screenshot scrie Gloante in loc de Munitie in joc scrie Munitie.
Reply
#2

Frumusel 6/10
Reply
#3

Decat sa folosesti sizeof(weaponData), mai bine folosesti MAX_DROPPED_WEAPONS
Reply
#4

Quote:
Originally Posted by saamp
Посмотреть сообщение
Decat sa folosesti sizeof(weaponData), mai bine folosesti MAX_DROPPED_WEAPONS
adevarat! acum am observat dar nu cred ca e mare problema
Reply
#5

Din imagini imi dau seama ca este ceva destul de reusit, felicitari! Sper ca partea de scripting sa fie la fel de frumoasa ca pozele
Reply
#6

Bunicel. 6.5/10
Reply
#7

Foarte frumos. O sa-l folosesc. 10/10
Reply
#8

I don't like it.
Reply
#9

Quote:
Originally Posted by eDz0r
Посмотреть сообщение
Weapon dropping
0.1a

Despre
Am facut acum ceva timp in urma un server de DM (ce vremuri... ) in care am inclus un sistem de "weapon dropping" si azi am decis sa ii dau export din GM sa il imbunatatesc si sa il postez pe forum deci iata-l.

Informati
De fiecare data cand un jucator moare (exculs cand se ineaca sau e omorat de elicele de la un elicopter) sau scrie comanda /aruncaarmele, toate armele ii vor fi aruncate pe jos.

Numar de lini: 224.
Timp de lucru: 1 ora.

Setari
Dupa cum vedeti in screenshoturi scriptul detine abilitatea de a arata informatiile armei aruncate in 2 feluri, sub forma de Gametext sau 3DText label, aceasta setare se poate schimba modificand linia #5
pawn Код:
#define WEAPONS_INFO_TYPE                           0
Buguri, reclamatii si sugestii.
As dori ca bugurile si/sau reclamatiile si/sau sugestiile sa fie trimise printr-un mesaj privat (PM).

Download
Pastebin
.pwn + .amx

Nota de subsol
In primul screenshot scrie Gloante in loc de Munitie in joc scrie Munitie.
autorul se vede ca nu are idee de optimizare a scriptului
Reply
#10

Gresit post
Reply
#11

Prints?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)