Exploit SA-MP?
#1

Buna ziua, eu detin o firma de hosting si am +35 servere gazduite de SA-MP iar problema mea este ca de o saptamana cineva schimba numele la toate serverele.

Persoana respectiva cred eu ca se uita la "servere gazduite" de pe site la mine, si imi flodeaza pe rand serveru si schimba numele, cum pot rezolva?

Nu are acces nimeni la gamecp sau dedicat,ftp doar eu sunt singurul.
Reply
#2

Te ajuta DaLy expertul in securitate informatica, da-i PM.
Reply
#3

Poate iti exploateaza ceva vulnerabilitate la site-ul tau, asta inseamna ca are control total ( probabil ) asupra site-ului tau.
SAU, in cel mai rau caz esti infectat cu ceva si habar n-ai de faptul asta, da-ti prima oara un scan la PC-ul tau, apoi asigura-te ca site-ul tau nu este vulnerabil la SQLi/LFI/RFI chiar si XSS.
Reply
#4

Da am dat un restart si au aparut numele corecte cred ca a fost un bug deoarece aseara dadusem un reboot la dedicat si cred ca din cauza asta.
Reply
#5

Cineva care ar folosi un exploit nu vine sa-ti schimbe numele la server... E clar ca ai un "server imprumutat" si posibil sa aiba o simpla comanda "ascunsa" sau nu prin GM...
Reply
#6

Quote:
Originally Posted by nGen.SoNNy
View Post
Cineva care ar folosi un exploit nu vine sa-ti schimbe numele la server... E clar ca ai un "server imprumutat" si posibil sa aiba o simpla comanda "ascunsa" sau nu prin GM...
El se refera ca ii schimba TOATE numele de la serverele de pe hostul lui.
Reply
#7

Dubios... dar ce script folosesti pentru control?
Reply
#8

Spune-ne ce sistem de operare folosesti, ce game panel si da-ne adresa site-ului sau ceva de unde sa incepem. Daca nu vrei sa postezi aici, da-mi un mesaj privat (cu tot cu ID-ul tau de messenger sau adresa de e-mail) si rezolvam.
Reply
#9

ROmanian :Exploitul apare pe toate serverele de samp , deja e mult tam-tam ca se inchide sa-mpul , dar din pacate cei care zic asta sunt doar niste necunoscuti ce nu stiu sa intretina un server si asculta de vorbele altora , nu ma refer la tine si la asa zisii "*******ri" ce mananca cacat ca se inchide samp-ul , dar pacat ca sunt doar vorbe

ENGLISH : Exploit appears on all shampoo servers, it's already there to close it, but unfortunately those who say this are just strangers who do not know how to maintain a server and listen to the words of others, I do not mean you and to the so-called "*******ri" that is eating the samp, but it is a shame that they are just talking
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)