O idee foarte tare
#1

Salut. Stateam, ma gandeam, si mi-a venit o idee. La jobul drugs dealer(job 4), sa se adauge urmatorul sistem: Te duci in Dillimore, sa cumperi seminte pt iarba(/buyseed). Locatie:
Dupa, te duci la ferma din BlueBerry Acres sa plantezi(/plantseed). Dupa 15 de minute, iarba sa fie gata de cules. Te duci in acelasi loc si scrii /takeweed sa iei iarba. Locatie plantat si cules:
Dupa ce ai luat iarba, te duci la CrackHouse(La D-ul de pe langa Ballas) s-o vinzi. Intri pe prima usa la dreapta(dupa ce ai intrat in casa) si dupa la camaruta din stanga, fara usa si scrii /sellweed. Primesti $40.000 pe ea, si gata treaba. Locatie CrackHouse(cu interior 5):
Interiorul unde trebuie pus pickupul(pilula) cu /sellweed:

Si nu-mi spuneti sa fac eu, ca e putin prea complicat. Daca puteti sa il faceti, va rog puneti si pe PasteBin si puneti-ma la Credits pt idee va rog
Reply
#2

FAQ's
1. I: Ce primesc eu din asta?
1. R: Multe puncte de reputatie.
Reply
#3

Nu iti va face nimeni asta tie pentru niste respect! CREDE-MA!
Dar de ce nu incerci sa faci tu? Nu e asa de greu.L-as face eu daca as avea nevoie,insa e cam prea RP,eu cum lucrez la gm-ul meu funny-rpg,nu prea are rost.Incearca,nu e greu,serios vorbesc! Daca nu incerci sa scriptezi,degeaba vrei sa fii la credits si sa te dai scripter.O sa ramai asa.
Intai gandeste structura,cu ce functii ai putea sa faci ce te-ai gandit,unde adaugi,etc.Gandeste!

EDIT:mai bine sterge topicul la care te-ai chinuit,ai pus si poze,etc,sa nu iei vreun warn+multe injuraturi.
Reply
#4

Stiu scripting, da nu stiu bine. La proiecte lungi de genul asta nu ma pricep. Si sisteme ca asta atrag multi playeri pe server.
Reply
#5

ce proiect lung ma digital? crede-ma ,nu am nevoie de el,ca ti-l faceam+ ca imi place ideea ta.
incearca,nu incerci,nu o sa reusesti niciodata.iar daca stai asa sa "cersesti",ma rog,nu e chiar cersit,dar...daca o sa stai asa,pierzi mult timp util.
Reply
#6

Nu e timp pierdut.
Reply
#7

OFF TOPIC:Am o intrebare..Vorbesc cu digital_angel dupa xDevil?Daca nu am confundat si ala esti tu poate ma mai ti minte ..Ma chema J0K3R.Se pare ca am dat-o aman2 in script...Stiu ca tu erai drug dealer pe server si ma face sa cred ca stiu cu cine vorbesc..
Reply
#8

Eu sunt, si nu puteam sa zic ca exista FS, ca nu dadea nimeni. Lasa frate ca ii zic lu dorin sa-l faca si pe asta ca in 20 de minute il termina. Topic Closed un admin...
Reply
#9

Ce variabila ai pentru droguri, in GF parca era PlayerInfo[playerid][pDrugs]?
Sunt pe tableta,intru acum pe comp si ti-l fac eu.Tu in schimb intra pe un server si te duci si dai /save in locurile alea si imi dai coordonatele.
Uita-te la profilul meu si da-mi add pe mess.

EDIT: tu vrei sa primesti bani pentru toata treaba asta,sau droguri? Nu prea am inteles,asta e job Drug Smuggler?
Reply
#10

OK, si da, asa e variabila.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)