IP static
#1

Salut ,

Se poate cere ip static la rds ? Este vreo metoda sa dau o suma de bani ( nu prea mare ) pe moment , sa nu imi bage in nas abonament business sau mai stiu eu ce . Eu nu inteleg de ce nu ar da clientului ceea ce doreste implicit ip static , eu poate vreau sa imi tin deschis un site personal sau ceva de genul . Vreo idee ?

Multumesc.
Reply
#2

Da se poate cere ip static si vei plati cu 1 leu mai mult pe luna
Reply
#3

Numai atat ? ) Mi-ai dat o veste buna , maine ma duc sa le zic ; cam ce ar trebui sa stiu , numele abonatului e de ajuns ? Altceva nu mai stiu . Mersi.
Reply
#4

Quote:
Originally Posted by christiand
View Post
Numai atat ? ) Mi-ai dat o veste buna , maine ma duc sa le zic ; cam ce ar trebui sa stiu , numele abonatului e de ajuns ? Altceva nu mai stiu . Mersi.
Datele personale. Daca parintii tai sunt clientii (semnatarii contractului), atunci va trebui sa le ceri ajutorul.
Reply
#5

La RDS: in cazul in care beneficiezi de o conexiune de tip rezidential pppoe(fiberlink), singura modalitate de a obtine ip fix este un contract biznis.

Exista 2 tipuri de biznis: internet garantat si acces in internet (in functie de viteza in internet si tipul de conectare). La ambele primesti ip fix.
Reply
#6

Si cat costa astea ? Ca o pun pe mama sa-mi schimbe asta ca si asa am viteza cam mica )
Reply
#7

Abonamentele de tip Biznis(cele ieftine dintre ele) internet acces cu urcare pana-n 10mbiti(1.2Mbytes)/sec incep de la 15E am impresia iar cele garantat 1 mega cu urcare pana-n 10 de pe la 30E in sus.
... fata de fiberlink2, unde ai pana-n 100biti cu 9E + mai primesti si un stick 3G gratis
Reply
#8

Pai si ce fac cu viteza aia ? Cu netu care il am acu hostez server cu multi playeri. Eu o sa fac asa : ma duc la ei si le cer sa-mi explice , le fac panarama acolo pana imu respecta dreptul sa am ip static ! Nu inteleg de ce imi baga mie pe gat ip dinamic daca eu nu vreau. Eu zic ca 100% este o posibilitate sa-i prostesc . )
Reply
#9

Nu cred ) esti putin naiv, citeste-ti contractul. Tu, pentru plata pe care-o faci pt servicii, beneficiezi de acces la internet. Tu, practic nu ai nici un drept pt un ip static sau pt un ip public. Faptul ca primesti ip public la conectare e un beneficiu nu un drept.
Reply
#10

Acu ma apuc sa citesc si daca nu e mentionat nimic tot e bine . Unele persoane zic ca oarecum se poate , eu o sa incerc .
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)