Ajutor va rog:)
#1

Deci am un Roleplay GM luat de la 0, am pus cam de toate in el iar la vehicle dealership am pus un dialog si cand selectezi masina iti apare un fundal cu o parcare si masina acea in parcare.
Dar masina apare pentru toti playeri si o vad si eu, si daca 2 playeri se uita la aceasi masina in acelasi timp se suprapun.

VA ROG AJUTATI-MA
Reply
#2

Pai poti folosi virtual world, cand apare fundalul ii setezi virtualworld-ul masinii si al playerului, exact la fel ca si id-ul playerului sa fie valabila treaba doar pt el...
Reply
#3

Pai si daca setez virtual world 1 sa zicem, daca o sa fie 2 playeri in acelasi timp nu se suprapun?

P.S: Da-mi idul tau sa vorbim mai pe amanunt.
Reply
#4

daca setezi virual world pe playerid ? cred k nu
Reply
#5

Quote:
Originally Posted by All3xutzu
Посмотреть сообщение
Pai si daca setez virtual world 1 sa zicem, daca o sa fie 2 playeri in acelasi timp nu se suprapun?

P.S: Da-mi idul tau sa vorbim mai pe amanunt.
De exemplu eu sunt pe serverul tau am it 53(un numar aleator) si tu ai id 50 daca amandoi vrem sa cumparam masina acum, pe tine te v-a pune pe vw 50 pe mine pe 53 si ne v-a arata niste masini masina care o vei spawna pt mine v-a fi pe vw 53 si pt tine 50...

Nu cred ca pot fi mai explicit decat atat...
Reply
#6

Ok am rezolvat mersi mult.
Reply
#7

Inca ceva, daca cineva poate sa imi faca o comanda pt /sellhouse (playerid) (price).
Adica sa poata vinde casele intre ei.

PS: Stefan dami idul tau te rog pe pm.
Reply
#8

zcmd + sscanf = easy job.

pawn Код:
command(sellhouse, playerid, params[])
{
     new giveplayerid, price;
     if(!IsPlayerConnected(playerid)) return 0;
     if(sscanf(params, "ui", giveplayerid, price)) return SendClientMessage(playerid, ~1, "Usage: /sellhouse (playerid) (price)");
     if(giveplayerid == INVALID_PLAYER_ID) return SendClientMessage(playerid, ~1, "That player is not online.");
     //codul tau
     return 1;
}
Reply
#9

Quote:
Originally Posted by fordawinzz
Посмотреть сообщение
zcmd + sscanf = easy job.

pawn Код:
command(sellhouse, playerid, params[])
{
     new giveplayerid, price;
     if(!IsPlayerConnected(playerid)) return 0;
     if(sscanf(params, "ui", giveplayerid, price)) return SendClientMessage(playerid, ~1, "Usage: /sellhouse (playerid) (price)");
     if(giveplayerid == INVALID_PLAYER_ID) return SendClientMessage(playerid, ~1, "That player is not online.");
     //codul tau
     return 1;
}
ce zici daca mai prescurtezi prima linie )

PHP код:
CMD:sellhouse(playeridparams[]) xD 
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)