Obiecte sa-mp 0.3d
#1

Azi trecand de la sa-mp 0.3c la sa-mp 0.3d au fost toate bune si frumoase , pana cand ma anunta jucatorii ca portile si usile fac figuri , zic ok hai sa ma uit sa vad ce are , ce a au ? Pei portile se deschid numai ca intr-o parte si se inchid tot in alta parte decat cum este scriptat , aceste porti mergeau excelent pana sa bag sa-mp 0.3d , am intrat am facut update si la streamer.
Eu folosesc streamer-ul lui Incognito si i-am facut update la Streamer Plugin v2.5.2 R2 crezand ca de aici este problema , dar degeaba tot la fel face , gamemgode-ul l-am copilat , totul este ca la carte . Intrebarea mea este trebuie umblad dinou la coordonate ?
Reply
#2

In caz ca nu stiai, functia MoveObject are noi parametrii de rotatie in versiunea 0.3d. Daca folosesti functiile din streamer (MoveDynamicObject, CreateDynamicObject, etc), inlocuieste functia de miscare a obiectului MoveDynamicObject, cu functia MoveObject si adauga pe langa parametrii existenti, adica viteza de miscare, 0.0, 0.0, 0.0 ca rotatia sa nu se modifice.
Reply
#3

Da dar eu stiu ca la streamer-ul lui Incognito trebuie sa ramana MoveDynamicObject .
Reply
#4

Pai atunci portile si tot ce trebuie sa se miste punele cu CreateObject, nu cu CreateDynamicObject
Reply
#5

1. da-i update la streamer plugin : http://code.google.com/p/samp-stream...7.rar&can=2&q=
2. re-compileaza toate scripturile.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)