CarOwnership
#1

Doresc s-a instalez dynamic carownership https://sampforum.blast.hk/showthread.php?tid=222233

Am downloadat pachet-ul
-> Am bagat pawno/include
-> Am bagat ownership.pwn in folder fs si am adaugat (in server.cfg la linia fs Ownership.pwn)
->Nu am mai bagat plugins pt ca la vareanta no mysql nu trebuie (iar in fs(Ownership) am adaugat // la #define USE_MYSQL_VERSION)
->Am adaugat privateveh.sql in scriptfiles.

Am compilat Ownership.pwn nici un bug.
Am intrat pe srv si m-am conectat rcon admin -> Am dat /vcreate 451 908432 1 2 [451 id car / 908432 price / 1 color1 / 2 color2] si nu a aparut nici o masina.

Ce trebuie sa fac ? Ce am gresit ? PLZ help me !!!!

Ce linie ar trabui adaugata la fs(Ownership) ca atunci cand cineva cumpara masina (/buyveh) s-a ai apara si numele lui pe masina... Iar cand intra in masina s-a dispara si cand iese s-a apara din nou
Reply
#2

am adaugat (in server.cfg la linia fs Ownership.pwn)
1. fs-ul trebuie sa fie amx nu pwn
2. in server cfg eu stiu ca se scrie doar numele , fara .amx
Reply
#3

privateveh.sql se baga in phpmyadmin esti nevooit sa instalezi xampp
Reply
#4

Quote:
Originally Posted by bogdan123
View Post
am adaugat (in server.cfg la linia fs Ownership.pwn)
1. fs-ul trebuie sa fie amx nu pwn
2. in server cfg eu stiu ca se scrie doar numele , fara .amx
Deci am gresit eu da am bagat amx(stiam) Ms dar nu asta asta rezolvarea
Si la server.cfg am scris fara .amx (stiam) Ms dar nu asta asta rezolvarea

Quote:
Originally Posted by gabitzu4ever
View Post
privateveh.sql se baga in phpmyadmin esti nevooit sa instalezi xampp
Am aflat ca la vareanta mea no mysql nu trebuie privateveh.sql
Ms dar nu asa o sa rezolv problema
Reply
#5

gabitzu4ever, tu care te credeai mare, poti face aceasta 'adaugare' manuala, si cu xampp nu e nevoie .
Tu de ce cumperi host? doar pentru game hosting? unii fac reclamatie ca anumite site-uri nu au mysql hosting.
Alex, acel .sql , sa-ti zic pe romaneste, unde sunt cordonatele, informatiile respectivei masini.
Fara acele informatii, ar fii ca si mort 'filescriptul'.
+ GM'ul trecut pentru mysql, conectare, si alte prostii.
Reply
#6

Quote:
Originally Posted by eXtrike
View Post
gabitzu4ever, tu care te credeai mare, poti face aceasta 'adaugare' manuala, si cu xampp nu e nevoie .
Tu de ce cumperi host? doar pentru game hosting? unii fac reclamatie ca anumite site-uri nu au mysql hosting.
Alex, acel .sql , sa-ti zic pe romaneste, unde sunt cordonatele, informatiile respectivei masini.
Fara acele informatii, ar fii ca si mort 'filescriptul'.
+ GM'ul trecut pentru mysql, conectare, si alte prostii.
* Here's a new version, this version is a NON MySQL, so just add the filterscript and run it!
This new version has Mod Saving!!!
-a zis L3th4l creatorul fs

Ati urmarit acest fs cu toate descrierile lui ... Poate stiti voi cum s-a faceti plz s-a va uitati: https://sampforum.blast.hk/showthread.php?tid=222233
Plz pun si un film s-a vedeti cum am procedat
Uitativa la video de pe forum, aveti grija nu dati s-a il vedeti de pe youtube ca nu se vede clar dar de pe forum se vede !
Plz cineva cu experienta s-a imi zica cum s-a fac... S-au ma rog nu cred ca tre multa expererienta ma rog nush ... Am incercat




Reply
#7

Incearca sa dai /rcon unloadfs
apoi /rcon loadfs ...
Am patit si eu si nu am realizat ca deja era folosit de server.
Reply
#8

Quote:
Originally Posted by SkizzoTrick
View Post
Incearca sa dai /rcon unloadfs
apoi /rcon loadfs ...
Am patit si eu si nu am realizat ca deja era folosit de server.
Ms a mers adica deja serverul mi-a rulat deja fs si nici eu nu mi-am dat seama ca tine )
Dar am sa trec la alt system carownership
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)