Problema ZCMD
#1

Am decis sa trec pe ZCMD(sa las deoparte STRCMP), am facut comanda /rac pe zcmd,insa am o problema numai comanda /rac merge in rest la toate celelante comenzi spune "Server: Unknown command".....nu as vrea sa trec chiar toate comenzile pe ZCMD pentru ca sunt multe si imi ia timp, pot face sa am cateva pe ZCMD si cateva pe strcmp??

Code:
COMMAND:rac(playerid, params[])
{
	if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 4)
	{
	    new string[128];
	    SetTimer("RACtime", 10000, 0);
	    format(string, sizeof(string), "* All unused cars will be respawned in 10 seconds by {00FFFF}%s.", PlayerName(playerid));
	    SendClientMessageToAll(COLOR_LIGHTRED, string);
	}
	else SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, " You are not authorized to use this command !");
	return 1;
}
Reply
#2

Nu poti avea si zmcd si strcmp.Comenzile care nu iti merg sunt cele cu parametri.. nu ? strcmp foloseste parametri cu strtok si alte chestii..deci daca schimbi pe zcmd ar trebuii sa schimbi toate comenzile dar sa le schimbi si cum iei parametri in sscanf.
Reply
#3

Quote:
Originally Posted by InfiniTy.
View Post
Nu poti avea si zmcd si strcmp.Comenzile care nu iti merg sunt cele cu parametri.. nu ? strcmp foloseste parametri cu strtok si alte chestii..deci daca schimbi pe zcmd ar trebuii sa schimbi toate comenzile dar sa le schimbi si cum iei parametri in sscanf.
Defapt, poti.
Reply
#4

daca te intereseaza intra aici:

http://forum.gta-mp.ro/tutoriale/zcm...acelai-script/
Reply
#5

multumesc mult, o sa incerc !ms
Reply
#6

Quote:
Originally Posted by gabyk
View Post
Defapt, poti.
Aha..nu stiam ca poti pune comenzile si in callback-ul de la zcmd.. Afli ceva nou in fiecare zi.
Reply
#7

A mers,am facut dupa acel tutorial.Merge brici
Reply
#8

ok.Noroc.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)