Ajutor Textdraw doar pentru un player
#1

Salut am vazut ca unele servere de RPG au textdraw-urile acelea unde scriu (numele player-ului)/(numele server-ului), uitati un exemplu:

Код:
%s_/_Numele.Server-ului
Am facut un textdraw in iPLEOMAX's Textdraw %s_ ca sa vada doar un player apoi am luat asta:

Код:
Textdraw0[playerid] = CreatePlayerTextDraw(playerid, 509.751159, 424.666687, "%s_");
PlayerTextDrawLetterSize(playerid, Textdraw0[playerid], 0.449999, 1.600000);
PlayerTextDrawAlignment(playerid, Textdraw0[playerid], 1);
PlayerTextDrawColor(playerid, Textdraw0[playerid], -1);
PlayerTextDrawSetShadow(playerid, Textdraw0[playerid], 0);
PlayerTextDrawSetOutline(playerid, Textdraw0[playerid], 1);
PlayerTextDrawBackgroundColor(playerid, Textdraw0[playerid], 51);
PlayerTextDrawFont(playerid, Textdraw0[playerid], 1);
PlayerTextDrawSetProportional(playerid, Textdraw0[playerid], 1);
si l-am bagat in GM-ul meu dar nu merge imi da aceasta eroare:

Код:
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1034) : error 017: undefined symbol "playerid"
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1035) : error 017: undefined symbol "playerid"
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1036) : error 017: undefined symbol "playerid"
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1037) : error 017: undefined symbol "playerid"
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1038) : error 017: undefined symbol "playerid"
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1039) : error 017: undefined symbol "playerid"
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1040) : error 017: undefined symbol "playerid"
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1041) : error 017: undefined symbol "playerid"
D:\Albert\Romania Stunt Revolution - RedBlack\gamemodes\mygm.pwn(1042) : error 017: undefined symbol "playerid"
Ce sa fac? ajutati-ma va rog
Reply
#2

O.o
Si eu am problema asta
Reply
#3

E foarte simpla problema ta, iti spune clar ca playerid nu e definit. Pune codul in callback-ul OnPlayerConnect si o sa mearga, acolo este indicat sa se foloseasca aceaasta functie. Iar tu asta nu mai face reclama pe aici, ti-am dat report sper sa te rezolve baietii.
Reply
#4

Quote:
Originally Posted by jamal1992
Посмотреть сообщение
E foarte simpla problema ta, iti spune clar ca playerid nu e definit. Pune codul in callback-ul OnPlayerConnect si o sa mearga, acolo este indicat sa se foloseasca aceaasta functie. Iar tu asta nu mai face reclama pe aici, ti-am dat report sper sa te rezolve baietii.
Nu mi-am dat seama ca o sa fac reclama... (sunt prost) editez imediat sper sa nu fiu pedepsit pentru o greseala...
Reply
#5

Quote:
Originally Posted by RedBlack
Посмотреть сообщение
Nu mi-am dat seama ca o sa fac reclama... (sunt prost) editez imediat sper sa nu fiu pedepsit pentru o greseala...
Nu era vorba de tine )
Reply
#6

Quote:
Originally Posted by jamal1992
Посмотреть сообщение
Nu era vorba de tine )
Pai cine a facut reclama? ) atunci :P
Reply
#7

A fost unu cu un post aici ba ) nush ce comunitate
Reply
#8

+ 1 jamal, m-ai ajutat si pe mine!
Multumesc frumos!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)