[Proiect] Rpg, Survivor, chosses based & crafting
#1

Inainte de toate: ar trebui sa avem un topic special pentru showcast, in care fiecare sa aiba posibilitatea sa isi prezinte actualele proiecte.


Bun, deci in primu rand m-am saturat de toate serverele "Roleplay", marea majoritatea fiind identice, toti cauta doar sa isi faca dealership-uri si porti care se deschid.

De cateva zile m-am gandit la un nou gen de gamemode, o combinatie intre RPG, Survivor, Choose based si crafting.

Ce inseamna asta? Pai RPG stim cu totii la ce se refera, survivor fiind, deoarece fiecare jucator trebuie sa supravetuiasca intr-o atmosfera post-apocaliptica, sa isi caute iteme, sa crafteze itemele sau chiar locuinte ori baze in care sa se adaposteasca.

Pe mape vor exista diferite NPC-uri cu care jucatorul va putea interactiona, fiecare npc are o poveste, iar alegerile pe care le faci in discutiile cu respectivul, vor avea efecte negative sau pozitive pe viitor. Fiecare npc iti va oferii misiuni, iar alegerile pe care le faci va afecta intentiile npc-ului si misiunile pe care ti le va da.

Pe server nu vor exista factiuni prestabilite, jucatorii in schimb isi vor putea creea.
Jucatorii vor putea face grup-uri temporare sau party-uri pentru a-si putea impartasii experienta dobandita, si a primii impreuna aceleasi misiuni.

Vor exista foarte multe cladiri cu interioare dedicate(adica nu te va teleporta intr-un interior ci va fi parte din cladire) in care vei gasi provizii sau iteme.

Jucatorii vor putea campa prin plasarea unui cort, iar dupa ce un jucator moare va primii spawn in locul unde si-a plasat cortul(ideal pentru un grup) si desigur isi vor putea crafta safe-uri in care isi vor ascunde iteme.

Update #1
http://forum.sa-mp.com/showpost.php?...9&postcount=18

Astept pareri si eventual injuraturi.
Reply
#2

Rezervat.
Reply
#3

Super tare !
Dupa mine poti duce proiectul la capat iar cand este gata te astept cu PM sa intru si eu pe sv Bafta in continuare.
P.S : Daca vrei te pot ajuta cu testele !
Reply
#4

Pentru ceva de genul asta, mi-am proiectat insula, dar cu o tenta spre Hunger Games.
Adica jucatorii intra si se lupta folosind resursele pana cand ramane unul singur.

Proiectul asta imi place, e ambitios. Mult succes cu el.
Reply
#5

Uite pe cineva din Romania care vrea sa faca ceva unic in lumea SA:MP-ului, mai ales in domeniul RolePlay & RPG. Bravo, mane!

Te sustin.
Reply
#6

Mersi tuturor pentru sustinere!

OFF: Stiti cumva care e moderator pe aici?
Reply
#7

E ok asa ceva neintalnit in Romania sustin si eu.
Off-Topic: Esti dbogdan cel care a detinut mevid?
Reply
#8

Good job! Chiar arata bine si iti urez mult succes! Si eu lucrez la ceva foarte asemanator, doar ca este Heavy Roleplay, uite o poza:



Duc insa lipsa de ceva important-..harta-..am incercat, dar nu gasesc pe nimeni din pacate-..

Nu stiu de ce cursorul nu iese in poze cand apesi F8, este clickable textdraw
Reply
#9

Quote:
Originally Posted by Morpheine
Посмотреть сообщение
E ok asa ceva neintalnit in Romania sustin si eu.
Off-Topic: Esti dbogdan cel care a detinut mevid?
Yep!

Quote:
Originally Posted by Lucky13
Посмотреть сообщение
Good job! Chiar arata bine si iti urez mult succes! Si eu lucrez la ceva foarte asemanator, doar ca este Heavy Roleplay, uite o poza:

Duc insa lipsa de ceva important-..harta-..am incercat, dar nu gasesc pe nimeni din pacate-..

Nu stiu de ce cursorul nu iese in poze cand apesi F8, este clickable textdraw
GJ! Nici eu nu am mapper, incerc sa fac totul singur..
Reply
#10

Bogdan cu mapa te pot ajuta daca vrei,desigur.
Imi lasi cateva ideei si ce ai dori si eu incerc sa dezvolt dupa care iti arat.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)