Problema ban
#1

Salutare.
Am si eu o mica intrebare, de la o vreme imi tot intra jucatori cu coduri pe server, eu sau admini online ii banam si pe IP si pe Nume.
Dar vad ca ei schimba IP si intra iar..
Ar fi vreo metoda prin care as putea scapa de ei, adica sa le dau ban pe clasa de IP sau altfel doar sa le dau ban permanent si sa nu mai intre...
Solutia sa nu fie mysql..
Ma gandeam daca dau ban la clasa de ip (**.**) nu o sa imi mai intre multi pe server....
Am auzit de la un coleg de clasa ca iti poate da ban pe userul de la PC sau cv gen...
Chiar nu stiu ce sa fac.... Ajutor va rog !!
Reply
#2

Nu, nu poti.
Reply
#3

Ii poti bana pe IP cu ajutorul RCon-ului.
Reply
#4

Da dar el are IP Dynamik si il schimba.. degeaba ii dau ban pe IP ca tot intra...
Reply
#5

Atunci, iti faci un sistem anti-cheat.
Reply
#6

Anti-Cheat nu imi trebuie ca am de la sv sa nu poti sa iti bagi arme atat trebuie... Dar problema e cu banul.... Ii dau ban pe IP/Nume el schimba ip si intra iar...
Reply
#7

Oricat ai incerca sa dai ban pe clasa de ip, poate are de la romtelecom si acolo uneori ai IP format gen 92. etc, alteori 193. etc si asa mai departe + vei pierde multi jucatori.

Ia vezi poate te ajuta asta https://sampforum.blast.hk/showthread.php?tid=446692
Reply
#8

Nu e bun. L-am probat acuma 3 zile si daca iti da ban pe clasa de ip 0.0 nu mai poate sa intre nimeni, cu clasa aia.
Reply
#9

si tu cum ai vrea ? alta solutie nu este
Reply
#10

Ok ms...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)